Güvenlik Ekipmanları

Ahd Güvenlik Kameraları

Son zamanlarda evlerde ve iş yerinde yaşanan hırsızlık olaylarının sayısı gittikçe artıyor. Bu olayları önleyebilmek için kamera sistemlerinin takılması neredeyse zorunlu hale geldi. Kamera sistemlerine ek olarak güvenlik sistemlerinin de kurulması hırsızları caydırıcı oluyor. Evinizde ya da iş yerinizde güvenle oturabilmek için AHD güvenlik kameraları tercih edin.

Ahd Kamera Nedir?

Ahd güvenlik kameraları özel teknolojiye sahip kayıt işlerinde kullanılan kameralardır. CCTV kablo ile çalışabilen yüksek kalitede kamera kaydı yapan bir yazılımı vardır. Ahd güvenlik kameralarının görüntü kalitesi full hd ve hd olarak tasarlanmıştır. Ahd kamera Koreli NEXTCHIP şirketi tarafından tasarlanıp piyasaya sürülmüştür. Ahd kameralarda diğer kameralarda olmayan son derece net renk ayrımı ve çözünürlük mevcuttur. 500 metre mesafeye kadar 720p ve 1080p çözünürlük kalitesinde kayıt alır.

Neden Ahd Güvenlik Kameraları?

Ev ya da ofisinize takacağımız Ahd güvenlik kameraları ile uzak mesafeleri bile yakından görürsünüz. Yüksek çözünürlükte olan kamera görüntüsü ile tüm detayları kaçırmadan yakalarsınız. Analog kameralarda en fazla 100 metre uzaklığa kadar olan kayıt, Ahd güvenlik kameralarında 500 metreye kadar çıkar. Wi-fi ya da cep telefonunuzdaki internet bağlantısı ile kamera kayıtlarını her an izleyebilirsiniz. Dilerseniz HD veya full HD görüntüsü alarak daha net izleme yapabilirsiniz. Yüksek çözünürlük kalitesi ile hırsızların kimliğini kolayca ortaya çıkarın. Eviniz ya da ofisinizde mevcutta kamera sistemi takılı fakat bu sistemden memnun değilseniz bize ulaşın ve en son teknolojik Ahd güvenlik kameralarını kuralım. Ahd kameralar ile kabloların fazla görüntüsünden de kurtulursunuz. Geniş kamera açısı ile analog kameralara göre daha az sayıda kamera monte ediyoruz. Siz evde yokken bile eviniz güven altında olacaktır. Hırsızların kimliklerinin daha çabuk açığa çıkması ve gerekli mercilerin daha çabuk sorununuza çözüm bulabilmesi için Ahd güvenlik kameralarınızı biz takalım. Ahd güvenlik kameraları için powermaster güvenlik kameraları tam biçilmiş kaftandır. Metal kasa kamera özelliğinde olduğundan hırsızlar tarafından zarar görmesi zor bir ihtimaldir.


IP Kamera Nedir? Ip Kamera Özellikleri ve Analog Kameradan Farkları Nelerdir?

P Kamera, üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ (network) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.


IP kameraların genel özellikleri;


-Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli aparatlara gerek duymayan ileri kamera teknolojisidir.
-İnternet ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
-IP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
-IP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
-IP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönetimi (hırsız, yangın vb.) gibi fonksiyonlara sahiptir.

IP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.


P kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.